Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61PD
D38999/26JJ61PD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ61PD.pdf
Availability of D38999/26JJ61PD
QUANTITY
D38999/26JJ61PD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61PD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61PD
Related LinksD38999/, D38999/26JJ61PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61PD Details Description
Related parts for D38999/26JJ61PD
CONN PC PIN CIRC 0.072DIA GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
20W MQS RCPT HSG GREEN datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf