Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61PE-LC
D38999/26JJ61PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ61PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ61PE-LC
QUANTITY
D38999/26JJ61PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ61PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ61PE-LC
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS 2MM W/LATCH datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A PCB datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 1W datasheet.pdf
LED XRE 480NM BLUE 23.5LM SMD datasheet.pdf
CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO220AA datasheet.pdf