Amphenol Aerospace Operations D38999/26KD15AB
D38999/26KD15AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KD15AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KD15AB.pdf
Availability of D38999/26KD15AB
QUANTITY
D38999/26KD15AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KD15AB
Internal Part NumberEIS-D38999/26KD15AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KD15AB
Related LinksD38999/, D38999/26KD15AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KD15AB Details Description
Related parts for D38999/26KD15AB
IC REG LDO ADJ 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
IC OTP 256KBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
CABLE GLAND NEMA 4X PG-7 BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 5% 1100VDC RADIAL5 datasheet.pdf