Amphenol Aerospace Operations D38999/26KE26HC-LC
D38999/26KE26HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KE26HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KE26HC-LC.pdf
Availability of D38999/26KE26HC-LC
QUANTITY
D38999/26KE26HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KE26HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KE26HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KE26HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KE26HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KE26HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26KE26HC-LC
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CABLE MOD CAT5E 24AWG 3' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf