Amphenol Aerospace Operations D38999/26KG16HN
D38999/26KG16HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KG16HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KG16HN.pdf
Availability of D38999/26KG16HN
QUANTITY
D38999/26KG16HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KG16HN
Internal Part NumberEIS-D38999/26KG16HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KG16HN
Related LinksD38999/, D38999/26KG16HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KG16HN Details Description
Related parts for D38999/26KG16HN
IC SYNC FIFO MEM 4KX18 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 39.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W T18 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 30MA 700 MOHM datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 32QFN datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA 18GHZ datasheet.pdf