Amphenol Aerospace Operations D38999/26KH21HB-LC
D38999/26KH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/26KH21HB-LC
QUANTITY
D38999/26KH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KH21HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KH21HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26KH21HB-LC
JUMPER-H9991TR/1852WH/H9991TR 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 26POS R/A SHRD datasheet.pdf
RES 866 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 3M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf