Amphenol Aerospace Operations D38999/26KH53AN
D38999/26KH53AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KH53AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KH53AN.pdf
Availability of D38999/26KH53AN
QUANTITY
D38999/26KH53AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KH53AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26KH53AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KH53AN
Related LinksD38999/, D38999/26KH53AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KH53AN Details Description
Related parts for D38999/26KH53AN
IC PROG 10-POS FILTER 16-SOIC datasheet.pdf
BIT SLOTTED 0.5MM X 3MM 1.97" datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 72POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH 6GHZ 20LFCSP datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 219 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf