Amphenol Aerospace Operations D38999/26KH53PC-LC
D38999/26KH53PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KH53PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KH53PC-LC.pdf
Availability of D38999/26KH53PC-LC
QUANTITY
D38999/26KH53PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KH53PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KH53PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KH53PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KH53PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KH53PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26KH53PC-LC
WIRE MARKER B/W .10-.20"1000PC datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.5A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND DARK BLUE datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3930-A datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 26NH 720MA 282 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
K60742B TOOL KIT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W datasheet.pdf