Amphenol Aerospace Operations D38999/26KJ37JB-LC
D38999/26KJ37JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KJ37JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26KJ37JB-LC.pdf
Availability of D38999/26KJ37JB-LC
QUANTITY
D38999/26KJ37JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KJ37JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KJ37JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KJ37JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KJ37JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KJ37JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26KJ37JB-LC
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF 20MA RP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 300A 2TOWER datasheet.pdf
LM 5.08/15/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf