Amphenol Aerospace Operations D38999/26LB98JA-LC
D38999/26LB98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26LB98JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#20 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26LB98JA-LC.pdf
Availability of D38999/26LB98JA-LC
QUANTITY
D38999/26LB98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26LB98JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26LB98JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26LB98JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26LB98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26LB98JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26LB98JA-LC
IC 10-BIT BUS SW 24-QSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONTACT BLOCK SPST-NC 3A datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
TUNING TOOL FLAT 0.98" datasheet.pdf
TFLEX HR290 18" X 18" datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 34 AWG 100 FT WH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf