Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD18HE
D38999/26MD18HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD18HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MD18HE.pdf
Availability of D38999/26MD18HE
QUANTITY
D38999/26MD18HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD18HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD18HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD18HE
Related LinksD38999/, D38999/26MD18HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD18HE Details Description
Related parts for D38999/26MD18HE
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 6POS 14-18AWG GRY datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 700MA 95 MOHM datasheet.pdf
LED PNL IND 6MM R,G 6V RECESS datasheet.pdf
8331-22 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 32pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT COMPACT SPDT 10A datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 1500 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf