Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD18PA-LC
D38999/26MD18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MD18PA-LC.pdf
Availability of D38999/26MD18PA-LC
QUANTITY
D38999/26MD18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD18PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD18PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MD18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD18PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26MD18PA-LC
TERM FORK SH LK VYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
CONN RCPT 3+PE PNL SOLDER PIN AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 576 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CAN 1.5A 48LQFP datasheet.pdf