Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD19JD-LC
D38999/26MD19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MD19JD-LC.pdf
Availability of D38999/26MD19JD-LC
QUANTITY
D38999/26MD19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD19JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MD19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MD19JD-LC
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 170V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SURGE PROTECTION 1/2" 14 NPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SCDCDDPXJPR 62.5/125 3MM RSR 1M datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.25W DO213AB datasheet.pdf