Amphenol Aerospace Operations D38999/26ME26HN-LC
D38999/26ME26HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ME26HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26ME26HN-LC.pdf
Availability of D38999/26ME26HN-LC
QUANTITY
D38999/26ME26HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ME26HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ME26HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ME26HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ME26HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ME26HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ME26HN-LC
LED PNL MT 1" 24V WT FLAT YEL datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G550 /5 K/F2 1% datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Power Switch I2C, SMBus Dimming 25mA Camera Flash 24-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
IC ACCEL XY-AXIS 120/120G 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 630MA 240 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 9.3NH 1.4A 81 MOHM SMD datasheet.pdf