Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF11PC
D38999/26MF11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MF11PC.pdf
Availability of D38999/26MF11PC
QUANTITY
D38999/26MF11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF11PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF11PC
Related LinksD38999/, D38999/26MF11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF11PC Details Description
Related parts for D38999/26MF11PC
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC DO15 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 7.5A T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR 24V 19MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PLUG-INSIDE PLUNGER STND SPDT datasheet.pdf
23+23 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
EVAL MODULE TPS61088 SYNC BOOST datasheet.pdf
3,3UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf