Amphenol Aerospace Operations D38999/26MF28PN
D38999/26MF28PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MF28PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26MF28PN.pdf
Availability of D38999/26MF28PN
QUANTITY
D38999/26MF28PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MF28PN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MF28PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MF28PN
Related LinksD38999/, D38999/26MF28PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MF28PN Details Description
Related parts for D38999/26MF28PN
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 28POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TAB HSNG 26POS 2MM PANEL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 402 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCD 3.81/28/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 820MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf