Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG11JB-LC
D38999/26MG11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG11JB-LC.pdf
Availability of D38999/26MG11JB-LC
QUANTITY
D38999/26MG11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG11JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG11JB-LC
RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 750MA 234 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE 8UMAX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
2.54MM PITCH DIL VERT PC TAIL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
ULTRAFIT CONN HDR RA 08CKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf