Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG11SC-LC
D38999/26MG11SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG11SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG11SC-LC.pdf
Availability of D38999/26MG11SC-LC
QUANTITY
D38999/26MG11SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG11SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG11SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG11SC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG11SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG11SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG11SC-LC
IC LATCH ADDRESSABLE 8BIT 16-DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.11 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 62V SOT23 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 100A TO220-3 datasheet.pdf