Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16AB
D38999/26MG16AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16AB.pdf
Availability of D38999/26MG16AB
QUANTITY
D38999/26MG16AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16AB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16AB
Related LinksD38999/, D38999/26MG16AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16AB Details Description
Related parts for D38999/26MG16AB
RES ARRAY 9 RES 82K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 5A TO220F datasheet.pdf
CONN RCPT 50 POS DUAL .635MM SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 12A SO8 datasheet.pdf