Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16AC
D38999/26MG16AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16AC.pdf
Availability of D38999/26MG16AC
QUANTITY
D38999/26MG16AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16AC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16AC
Related LinksD38999/, D38999/26MG16AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16AC Details Description
Related parts for D38999/26MG16AC
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR SNGL VERT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 60.07MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SMI4037 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf