Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16JC-LC
D38999/26MG16JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG16JC-LC.pdf
Availability of D38999/26MG16JC-LC
QUANTITY
D38999/26MG16JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG16JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG16JC-LC
CONN UHF PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 40MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 500MSPS 68-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 15V .500A 15W PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 430MA 1.03 OHM datasheet.pdf