Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16PC-LC
D38999/26MG16PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16PC-LC.pdf
Availability of D38999/26MG16PC-LC
QUANTITY
D38999/26MG16PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG16PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG16PC-LC
INDICATOR STATUS PLED 230VAC datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 420A PLUS247 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
I2C BUS TRIGGER DECODE OPTION datasheet.pdf
POT 50K OHM 0.08W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf