Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16PD
D38999/26MG16PD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG16PD.pdf
Availability of D38999/26MG16PD
QUANTITY
D38999/26MG16PD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16PD
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16PD
Related LinksD38999/, D38999/26MG16PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16PD Details Description
Related parts for D38999/26MG16PD
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR 80MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAND S6 CNDLBR SCRW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf