Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG16SD-LC
D38999/26MG16SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG16SD-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG16SD-LC.pdf
Availability of D38999/26MG16SD-LC
QUANTITY
D38999/26MG16SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG16SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG16SD-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG16SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG16SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG16SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG16SD-LC
CAP CER 22UF 10V X6S 1206 datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM SPEC BI-PIN 18V datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 6POS datasheet.pdf
CARD MARKER 2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf