Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41AN
D38999/26MG41AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MG41AN.pdf
Availability of D38999/26MG41AN
QUANTITY
D38999/26MG41AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41AN
Related LinksD38999/, D38999/26MG41AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41AN Details Description
Related parts for D38999/26MG41AN
CONN FFC VERT 16POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 66POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 18AWG ORA datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER BLANK datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Lighting 33-QFN (6x6) datasheet.pdf
FUSEHOLDER 1000V GE FRONT WIRE datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
RES 33 OHM 5% WW datasheet.pdf