Amphenol Aerospace Operations D38999/26MG41JC-LC
D38999/26MG41JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MG41JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MG41JC-LC.pdf
Availability of D38999/26MG41JC-LC
QUANTITY
D38999/26MG41JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MG41JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MG41JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MG41JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MG41JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MG41JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26MG41JC-LC
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 210SEC 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE 1500A 690V 3FU/90 AR UC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-24V 4A datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 3W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .375 datasheet.pdf
SWITCH 30A J 3P+N UL489 datasheet.pdf