Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH21HE-LC
D38999/26MH21HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH21HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH21HE-LC.pdf
Availability of D38999/26MH21HE-LC
QUANTITY
D38999/26MH21HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH21HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH21HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH21HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH21HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH21HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH21HE-LC
CARDEDGE LO PRO 10POS .156 GRN datasheet.pdf
IC FPGA 912 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RCPT MALE 6POS RECT FLANGE datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.01A 22 MOHM datasheet.pdf