Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH21JB-LC
D38999/26MH21JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH21JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MH21JB-LC.pdf
Availability of D38999/26MH21JB-LC
QUANTITY
D38999/26MH21JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH21JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH21JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH21JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH21JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH21JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH21JB-LC
CONN PLUG HOUSING 6 POS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RECT BRIDGE 8A 1000V PBPC8 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 30K OHM 10SIP datasheet.pdf
HOLDER W/OUT LED 2PLACE 3MM datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/ FLTR 10A M5 datasheet.pdf
IC TXRX 2BIT TRANSLATING 8XSON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 240W datasheet.pdf