Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53PE
D38999/26MH53PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH53PE.pdf
Availability of D38999/26MH53PE
QUANTITY
D38999/26MH53PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53PE
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53PE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53PE
Related LinksD38999/, D38999/26MH53PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53PE Details Description
Related parts for D38999/26MH53PE
CONN IDC SOCKET 26POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 7PIN BLACK/SILVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE 450A 1400V 2S/170 AR datasheet.pdf