Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53SD-LC
D38999/26MH53SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MH53SD-LC.pdf
Availability of D38999/26MH53SD-LC
QUANTITY
D38999/26MH53SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MH53SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MH53SD-LC
RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
SLEEVING 3/4" NATURAL 250' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 16POS datasheet.pdf
Crystal 15.3600MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE SOLAR 1000VDC 350A datasheet.pdf
EVAL BOARD PI3EQX5801 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
1.25MM F/F 12POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf