Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ19PE-LC
D38999/26MJ19PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ19PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ19PE-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ19PE-LC
QUANTITY
D38999/26MJ19PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ19PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ19PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ19PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ19PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ19PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ19PE-LC
TRIAC 400V 10A TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN DB9 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 21POS datasheet.pdf