Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ20PN
D38999/26MJ20PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ20PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 30C MIXED PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26MJ20PN.pdf
Availability of D38999/26MJ20PN
QUANTITY
D38999/26MJ20PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ20PN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ20PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ20PN
Related LinksD38999/, D38999/26MJ20PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ20PN Details Description
Related parts for D38999/26MJ20PN
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 4A 1206-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 6X400" A CRS datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf