Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29JA-LC
D38999/26MJ29JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ29JA-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29JA-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29JA-LC
TRIAC 1.2KV 12A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TWEEZER ASSORT AA OO OOD 3C 5 7 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 20A 500VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
PELTIER datasheet.pdf
320 mA Switched Capacitor Voltage Doubler IC datasheet.pdf