Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29JA
D38999/26MJ29JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ29JA.pdf
Availability of D38999/26MJ29JA
QUANTITY
D38999/26MJ29JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29JA
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29JA
Related LinksD38999/, D38999/26MJ29JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29JA Details Description
Related parts for D38999/26MJ29JA
SCREWDRIVER TORX T6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 18POS datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ RF 48VQFN datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf