Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29PD-LC
D38999/26MJ29PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26MJ29PD-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29PD-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29PD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29PD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29PD-LC
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A FLEXIBL ROD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
I2 DIE FOR 19028-0016 datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
MICRO 15C S 6" RBW FLOAT NI datasheet.pdf