Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29SB-LC
D38999/26MJ29SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ29SB-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ29SB-LC
QUANTITY
D38999/26MJ29SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29SB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ29SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ29SB-LC
IC DVR/RCVR TIA/EIA 232 28-SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
MULTIPLEXER DUAL 4IN 3ST 16SOP datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf