Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ29SB
D38999/26MJ29SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ29SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ29SB.pdf
Availability of D38999/26MJ29SB
QUANTITY
D38999/26MJ29SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ29SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ29SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ29SB
Related LinksD38999/, D38999/26MJ29SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ29SB Details Description
Related parts for D38999/26MJ29SB
DIODE MODULE 2KV 260A POW-R-BLOK datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC datasheet.pdf
ADAPTER UNIVERSAL DIP20/SOIC20 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf