Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ43JB
D38999/26MJ43JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ43JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ43JB.pdf
Availability of D38999/26MJ43JB
QUANTITY
D38999/26MJ43JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ43JB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ43JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ43JB
Related LinksD38999/, D38999/26MJ43JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ43JB Details Description
Related parts for D38999/26MJ43JB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 95V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf