Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ43JN-LC
D38999/26MJ43JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ43JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ43JN-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ43JN-LC
QUANTITY
D38999/26MJ43JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ43JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ43JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ43JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ43JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ43JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ43JN-LC
CONN SPRING CONT 44 POS .217 SMD datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RING TONG 18-16AWG #8 PIDG datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK BNC datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+2 FIBER CRIMP datasheet.pdf