Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ43PE-LC
D38999/26MJ43PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ43PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ43PE-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ43PE-LC
QUANTITY
D38999/26MJ43PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ43PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ43PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ43PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ43PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ43PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ43PE-LC
IC DAC 8BIT SGL 2WIRE SER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A DO220 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
4/0 LUG 3/8 STUD ID .625 PLTD (4 datasheet.pdf
MICRO 25C S 30" WHT JACKS NI datasheet.pdf
KIT ADK THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf