Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61AN
D38999/26MJ61AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61AN
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ61AN.pdf
Availability of D38999/26MJ61AN
QUANTITY
D38999/26MJ61AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61AN
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61AN
Related LinksD38999/, D38999/26MJ61AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61AN Details Description
Related parts for D38999/26MJ61AN
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BUS BAR 50' HT SHRINK RD 5.900" datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf