Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61AN
D38999/26MJ61AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ61AN.pdf
Availability of D38999/26MJ61AN
QUANTITY
D38999/26MJ61AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61AN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61AN
Related LinksD38999/, D38999/26MJ61AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61AN Details Description
Related parts for D38999/26MJ61AN
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
SSR IP00 10A/240VAC AC INPUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 196 OHM 1% 5W datasheet.pdf