Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ61JD-LC
D38999/26MJ61JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ61JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26MJ61JD-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ61JD-LC
QUANTITY
D38999/26MJ61JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ61JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ61JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ61JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ61JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ61JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ61JD-LC
IC FLASH 2MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 7.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.200 T/H datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 213VC DO13 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD datasheet.pdf