Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ8SB-LC
D38999/26MJ8SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ8SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26MJ8SB-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ8SB-LC
QUANTITY
D38999/26MJ8SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ8SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ8SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ8SB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26MJ8SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ8SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ8SB-LC
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 28A datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf