Amphenol Aerospace Operations D38999/26SF28JA-LC
D38999/26SF28JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26SF28JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26SF28JA-LC.pdf
Availability of D38999/26SF28JA-LC
QUANTITY
D38999/26SF28JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26SF28JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26SF28JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26SF28JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26SF28JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26SF28JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26SF28JA-LC
FIXED IND 1UH 1.09A 70 MOHM TH datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY CTRLR TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO RP-SMA JACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 240MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.1, Superspeed+ 9 Position Through Hole, Right Angle datasheet.pdf