Amphenol Aerospace Operations D38999/26SG16HA
D38999/26SG16HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26SG16HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26SG16HA.pdf
Availability of D38999/26SG16HA
QUANTITY
D38999/26SG16HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26SG16HA
Internal Part NumberEIS-D38999/26SG16HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26SG16HA
Related LinksD38999/, D38999/26SG16HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26SG16HA Details Description
Related parts for D38999/26SG16HA
CONN RECPT 120POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 9POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 125UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf