Amphenol Aerospace Operations D38999/26TD15HB-LC
D38999/26TD15HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TD15HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TD15HB-LC.pdf
Availability of D38999/26TD15HB-LC
QUANTITY
D38999/26TD15HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TD15HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TD15HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TD15HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TD15HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TD15HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26TD15HB-LC
CBL RIBN 23COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
TESTER NETWORK CABLE RJ45/BNC datasheet.pdf
CONN HEADER 94POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A TO252 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GRN LC 0.80" CCRLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 5/16" 7.25" datasheet.pdf