Amphenol Aerospace Operations D38999/26TD15HE
D38999/26TD15HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TD15HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TD15HE.pdf
Availability of D38999/26TD15HE
QUANTITY
D38999/26TD15HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TD15HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26TD15HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TD15HE
Related LinksD38999/, D38999/26TD15HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TD15HE Details Description
Related parts for D38999/26TD15HE
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 6V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NC 20A 12V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTED OPTICAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf