Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG39HB-LC
D38999/26TG39HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG39HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG39HB-LC.pdf
Availability of D38999/26TG39HB-LC
QUANTITY
D38999/26TG39HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG39HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG39HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG39HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TG39HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG39HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26TG39HB-LC
CAP CER 5600PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERF 16A datasheet.pdf
PLUG ASSY MODULE datasheet.pdf
8350-2 REAR COVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
IC HB CTLR USB 2.0 30WLCSP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A datasheet.pdf