Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG39SB-LC
D38999/26TG39SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG39SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG39SB-LC.pdf
Availability of D38999/26TG39SB-LC
QUANTITY
D38999/26TG39SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG39SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG39SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG39SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TG39SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG39SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26TG39SB-LC
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Receptacle 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf